عوارض تشک غیراستاندارد

عوارض-تشک-غیراستاندارد

عوارض تشک غیراستاندارد و نامرغوب چیست؟

همان طور که می دانید تشک خوب در سلامتی سیستم ایمنی بدن نقش به سزایی دارد  و رایج ترین عوارض تشک غیراستاندارد دیسک کمر می باشد در واقع چون ما نصف عمرمان را در خواب سپری می کنیم  باید مکانی که در آن استراحت می کنیم و می خوابیم راحت و آسوده باشد. عوارض تشک غیراستاندارد  و نامرغوب برای سیستم ایمنی بدن بسیار زیاد است و نباید این مسئله را نادیده گرفت.

البته قدیم ها می گفتند که تشک باید سفت باشد ولی با تحقیقاتی که انجام شده تشک های معمولی نسبت به تشک های خیلی سفت در مهار کردن عضلات بدن مخصوصا کمر درد کمک می کند. در واقع یک تشک خوب می تواند بهترین تکیه گاه برای بدن انسان باشد که تمامی ستون فقرات بدن را در وضعیت  ایستاده و راحت نگه داری می کند.

در انتخاب تشک باید به استاندارد بودن آن توجه نمایید و وضعیت شانه، باسن و کمر باید بر روی تشک در وضعیت راحت و آسوده قرار بگیرد، زیرا در هنگام خواب بیشترین وزن بدن بر روی این نقاط از بدن قرار می گیرد که در صورت غیراستاندارد بودن تشک می تواند ضربه خیلی زیادی به کمر و شانه وارد کند.

از عوارض تشک غیراستاندارد عبارتند از:

  • دچار بیماری های عضلانی
  • دیسک کمر
  • سردرد
  • احساس درد در گردن
  • پا درد
  • احساس خستگی و بی حالی

در واقع تشک خوشخواب شما باید در حالت معمولی سفت باشد به اندازه ای که ستون مهره های بدن در وضعیت مناسب قرار گیرد یعنی در حالت ایستاده باشد ولی دقت نمایید که اگر تشک شما خیلی سفت باشد کمر و تمامی ستون مهره های بدن آسیب می بینند.

 

 

عوارض تشک غیر استاندارد
عوارض تشک غیر استاندارد

 

در واقع در تشک های با کیفیت از مواد اولیه مرغوب استفاده شده است یعنی نوع پارچه تشک از کیفی بالایی برخوردار است و استحکام و مقاومت آن و نوع دوخت و شرایط آماده سازی تشک بسیار استاندارد و باکیفیت است بنابراین استفاده از این تشک نه تنها باعث آرامش می شود بلکه تاثیر خوبی در درمان بیماری های عضلانی بدن نیز خواهد داشت.

تشک خوشخواب از یک بالش و تشک طبی استاندارد نرم و راحت برخوردار است که می تواند بدن را در صورت خستگی زیاد سرحال و پرانرژی نگه دارد.

بیشتر افراد به غیراستاندارد بودن تشک توجهی نمی کنند و موقع خرید بدون آگاهی برای خود و فرزندان خود تشک خریداری می کنند که فقط ظاهر خوبی دارد ولی کیفیت کالا را در نظر نمی گیرند و شاید در اوایل استفاده از تشک متوجه نشوند اما به مرور زمان باعث درد عضلات و خستگی زیاد در مصرف کننده می شود و ممکن است مشکلات روحی نیز به همراه داشته باشد.

علاوه بر  اینکه تشکی که از آن استفاده می کنید باید استاندارد و کاملا مرغوب باشد باید در حفظ و نگه داری آن نیز کوشا باشید و با سلیقه آن را نگه داری کنید تا به مرور زمان دچار خرابی نشود و بتوانید استراحت و خواب خیلی راحتی در آن سپری کنید.

در صورت استفاده از کالای مرغوب وقتی از خواب بیدار می شویم احساس سردرد، خستگی، درد استخوان های بدن و کوفتگی بدن می کنیم این نشان دهنده نادرست خوابیدن بر روی تشک غیراستاندارد می باشد که باعث خواهد شد کل روزتان خسته و بی حال باشید و هیچ انگیزه ای برای کار کردن و فعالیت های روزانه را نخواهید داشت و تمامی این مشکلات به خاطر استفاده از تشک غیراستاندارد و نامرغوب می باشد که باید خیلی سریع آن را تعویض نمایید زیرا در صورت خوابیدن طولانی مدت بر روی آن دچار بیماری های عضلانی و روحی می شوید.

عوارض تشک غیراستاندارد
عوارض تشک غیراستاندارد

عوارض های دیگری نیز وجود دارد که می تواند ناشی از استفاده از تشک غیراستاندارد باشد مانند پا درد، گردن درد، درد در شانه و غیره که در صورت داشتن این احساس باید هر چه سریعتر آن را رفع کنید.

قابل ذکر می باشد در صورتی که کالای خواب شما دچار کثیفی و یا نیاز به تعمیر دارد باید به آن توجه نمایید زیرا کثیفی زیاد تشک و یا خراب شدن تخت شما باعث می شود که شما به راحتی نتوانید بر روی آن استراحت کنید و خواب بدون خوشی را سپری خواهید کرد.

البته میزان نور، صدا و اکسیژن موجود در اتاق خواب شما علاوه بر استفاده از تشک مناسب و استاندارد نیز تاثیرگذار برای یک خواب راحت می باشد و نباید در تهیه یک کالای خوب و باکیفیت خسیس باشد زیرا در واقع نصف عمر شما در خواب سپری می شود که نداشتن خواب راحت می تواند مشکلات زیادی را در کیفیت زندگی شما ایجاد نماید که بسیار باید جدی بگیرید.

اکثرا کسانی که از تشک های قدیمی استفاده می کنند بیشتر دچار گردن درد و سردرد هستند زیرا این تشک ها غیراستاندارد می باشند که می تواند در تمامی ستون فقرات بدن شما تاثیر منفی بگذارد و باید به فکر یک تشک استاندارد جدید باشید البته اگر به سلامتی خود اهمیت می دهید.

اکثر تشک های قدیمی بسیار بزرگ و نرم می باشد و خوب نمی توانند ستون فقرات شخص را حمایت کنند و خوابیدن شبانه روز در آن سخت تر خواهد بود.

از مسائل های مهم دیگری که وجود دارد و باید به آن توجه نمایند؛ رعایت نظافت و شستشوی منظم تشک یا کالای خواب می باشد در  واقع باید حداقل ماهی یک بار به نظافت و تمیزی تشک خود اقدام نمایید زیرا کثیفی زیاد آن باعث می شود که دچار مشکلات و بیماری های پوستی شوید در واقع میکروب موجود در کالای خواب به بدن و پوست شما لطمه می زند البته جنس استفاده شده در پارچه تشک شما اگر پنبه، کتان و ابریشم باشد مقاومت بالایی در برابر شستشو و تمیزی دارند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.